Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Vali Yazıcı, Köyümüzün Kur’an Kursu’nun Açılışını Yaptı

Gülyayla Köyü Kur’an Kursu’nun açılışı Vali Abdulkadir Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Köy caminde okunan mevlid-i şerifin ardından cami bahçesinde düzenlenen programda konuşan Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat’ın farklı ilçe ve köylerinde Kur’an Kursları açıldığını hatırlatarak, Gülyayla Köyü’ne,  her yanına ayrı bir itina ve özen gösterilerek yapılan kursun hayırlı olmasını diledi.

Yazıcı,  Yozgat’ın faydalı insan yetiştiren bir kent olduğuna dikkati çekerek  ”Yozgat insanı olarak bizim örfümüzde var. Bizler devletimize, milletimize, bayrağımıza, geçmişimize ve dinimize sahip çıkan insanlarız. Bu topraklar insan unsuru açısından çok bereketli topraklar, bu memleket her zaman faydalı insanlar yetiştirmiştir. Birbirinden güzel 81 vilayetimiz var ama Yozgat’ımız bir başka güzel. Fedakar, cefakar ve dindar insanlar buralarda da yetişiyor, büyüyorlar. Böyle güzel bir Kur’an Kursu’nun yapılması geleneğimizin, inancımızın, çabamızın bir ürünüdür.’’ dedi.

 

Dinimizin emirlerini öğreneceğiz

 

Kursun güzelliğinin dış görüntüsünden daha çok içerisinin doldurulmasıyla ve öğrencilerin yetişmesiyle ortaya çıkacağını vurgulayan Yazıcı, şöyle devam etti:

‘’Burada Mevla’mızın,  Hz. Cebrail aracılığıyla,  Peygamberimize gönderdiği ve onun da bizlere tebliğ ettiği nasihatleri, emirleri, sözleri, buyrukları öğreneceğiz. O buyrukları da ilk dile getirildiği lisan ile öğreneceğiz. Mevla’mızın emirlerini, Peygamber Efendimizin hadislerini yine o lisanla ve o lisana uygun şekilde burada öğreneceğiz. Tabi artık sadece Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek de yetmiyor. Burada ayetlerin ve hadislerin manalarını, dinimizin emirlerini, bizden istenenleri, bizim yapmamız gerekenleri ve güzel ahlakı öğrenmemiz gerekiyor. İnşallah Gülyayla Köyü’ndeki çocuklarımız, hanım kardeşlerimiz bu vesileyle dini vecibelerini en güzel şekilde öğrenecekler. Bu eserin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Yazıcı, Kur’an Kursu’nun yapımına öncülük eden emekli din görevlisi Saffettin Akdağ ve İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’na da teşekkür etti.

Açılışa Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Belediye Başkan Vekili Mehmet Taşdemir, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Fazlı Açıkgöz ve  çok sayıda davetli katıldı.

 

Açılış sonrası Kur’an Kursunda incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’ndan bilgiler aldı.

BİLGİLER
Gülyayla tarafından 6 Temmuz 2014 - 19:56:08 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.279 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
İfade Ekle
:

Yorumunuz *
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
Konu Ekle
Son Yazılar
Son Yorumlar
Site İstatistik
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Tekil14
Bugün Çogul21
Dün Tekil100
Dün Çoğul276
Toplam Tekil169149
Toplam Çoğul723296
IP Adresiniz

3.230.154.129

Türkiye